Ambasadoři jsou aktivní lidé v místních komunitách, politici a úředníci, které spojuje zájem o téma šetrné a udržitelné mobility. Lidé mohou mít různý pohled na svět, různé názory. Ale všechny spojuje zájem o své nejbližší okolí a vize, kterou vyjadřuje Výzva CityChangers 2030

Aleš Bakoš

ředitel mmcité

Uvozovky
Stretávať sa, spoznávať sa a porozprávať sa je prirodzená ľudská vlastnosť a COVID to nezmení.

Jsem ambasadorem projektů

Mobilní výstava - parklet

Parklety – mobilní malá veřejná prostranství určená k odpočinku či setkávání s přáteli – mají za úkol zahájit diskusi o využití veřejného prostoru ve městech.     Instalace výstavy ukazuje,...

Něco o mně

Žijeme dobu, keď zákerný vírus nadstavil pravidlá na základe ktorých sme aktuálne prakticky prikovaní a nútení sedieť doma viac, ako by sme si želali.

Svet okolo nás sa jednoducho zmenil a dá sa očakávať, že hneď, ako to bude možné, budú mať ľudia snahu a chuť tráviť čas vonku oveľa aktívnejšie, ako kedykoľvek v minulosti. A kvalitný verejný priestor môže byť epicentrom tejto socializácie. Pre mestá a obce, ale aj pre developerov sa stane povinnosťou poskytnúť exteriérový priestor, v ktorom sa bude dať relaxovať, zabávať sa a možno aj pracovať, veď homeoffice bude pravdepodobne novým fenoménom tejto doby.

Zelené učebne v školách a škôlkach, vonkajšie pracovne vo firmách, sídliská a parky plné zelene, k tomu funkčný mobiliár, relaxačné a pracovné zóny, atraktívne detské ihrisko s interaktívnymi prvkami, to už by nemala byť iba téma na seminár o verejnom priestore, ale skutočnosť, ktorá nám umožní aj v zastavanom území tráviť čas vonku - kvalitne.

 

Modul: Ambasadoři


Popis ambasadorů je podporován v rámci projektu Danube Cycle Plans (Policies, plans and promotion for more people cycling in the Danube region), který je podpořen z Evropských fondů (EFRR, NPP).