Ambasadoři jsou aktivní lidé v místních komunitách, politici a úředníci, které spojuje zájem o téma šetrné a udržitelné mobility. Lidé mohou mít různý pohled na svět, různé názory. Ale všechny spojuje zájem o své nejbližší okolí a vize, kterou vyjadřuje Výzva CityChangers 2030

Stanislav Blaha

starosta města Uherské Hradiště

Uvozovky
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Jsem ambasadorem projektů

volnočasový spot u cyklotras

Cyklisté tvoří v regionu Uherskohradišťska významnou část turistů a samotné město jim nabízí množství sportovních a poznávacích možností. U většiny cyklostezek a cyklotras však...

Něco o mně

Jsem šťastný manžel a otec 3 dětí, taky starosta Uherského Hradiště (ženě říkám, že až na druhém místě). Hradišťák jsem až do morku kostí, naše rodina tady žije od pradávna. K udržitelné městské mobilitě už jsem osobně přispěl, když jsem si koupil kolo.  Ale vážně, nemít v Uherském Hradišti kolo je rarita. Kamarádi mi říkají, že jsme prý Kodaň Moravy. Znám několik cyklistických měst, ale u nás jezdí na kole i batolata a stoleté stařenky, prostě všichni. Dopravím se na něm u nás všude, na fotbal nebo na ryby. I my jako město podporujeme spoustu cykloaktivit, protože to k našemu regionu prostě patří. A taky jsme na to patřičně hrdí.

 

Jako starosta města řeším celou řadu projektů. Nedávným projektem „Hradiště chytře – využití konceptu Smart City a navazujících strategií k udržitelnému rozvoji města Uherské Hradiště“ jsme se zařadili do sítě tzv. chytrých měst. Jedním z výstupů tohoto projektu jsou webové stránky hradistechytre.cz, které slouží jako komunikační kanál s veřejností a kde zveřejnujeme informace o projektech, chystaných akcích, veřejných projednáváních apod.

Modul: Ambasadoři


Popis ambasadorů je podporován v rámci projektu Danube Cycle Plans (Policies, plans and promotion for more people cycling in the Danube region), který je podpořen z Evropských fondů (EFRR, NPP).