Dopravní hřiště U Rybníčků

Cena Projekt přihlášený do soutěže Cena Víta Brandy .

Jihlavské dopravní hřiště, v ulici U Rybníčků, prošlo velkou změnou. Cvičné silnice se upravily tak aby co nejlépe reflektovaly moderní trendy v dopravě. Mezi speciálními prvky nechybí ani koleje s fungujícím světelným zařízením. 

Foto: Jakub Koumar

 

Hřiště také dostalo novou budovu se zázemím. Ta nahradila starou stavbu, která nevyhovovala dnešním požadavkům města. V nové bezbariérové budově můžete nalézt, třídu pro výuku, šatny pro trenéry, kolárnu a také zastřešenou letní terásku vhodnou pro výuku v horkých letních dnech.

K hřišti také nově vede na cyklostezka G02, která navazuje na síť městských cyklostezek. Díky tomu je hřiště v ulici U Rybníčků, skvělým startovním bodem nejen pro cyklistické začátečníky, ale také pro mírně pokročilé, co by chtěli vyrazit na nějaký kratší výlet po Jihlavě. 

Foto: Jakub Koumar

 

Shrnutí
  • Charakteristika: Dopravní hřiště Jihlava
  • Investor a předkladatel: Statutární město Jihlava
  • Autorský tým: Ing. Arch. Zuzana Hrubešová z Luk nad Jihlavou. 
  • Generální dodavatel: TERNI, s. r. o.
  • Realizace: 17.9.2020

Zdroj: Statutární město Jihlava

 

Projekt byl přihlášený do soutěže o Cenu Víta Brandy 2022. Jejím cílem je ocenit dobré změny ve veřejném prostoru, které vedou k rozvoji komunitního života a podpoře zdravého životního stylu. Soutěž pořádá Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., a přihlášené projekty vyhodnocuje nezávislá porota. Více o soutěži zde.

V příloze ZDE naleznete přihlášku stavby do soutěže Ceny Víta Brandy 2022 s veškerými podrobnostmi.Zpět na všechny proměny

Ambasador projektu:

Jaroslav Vymazal

Jaroslav Vymazal

Jihlava, zastupitel města Jihlavy

Modul: Projekty