Autobusový terminál a bike+ride

Cena Projekt přihlášený do soutěže Cena Víta Brandy .

V Nové Pace postavili nový autobusový terminál, který splňuje všechny moderní požadavky pro podobné typy staveb. Odbavovací hala, která je centrem celého terminálu, je navržena tak aby zapadla do charakteru ulice, a zároveň nebránila výhledu na památky města. Projekt myslel i na návaznou dopravu s pomocí jízdních kol. Kolárna jako by se vyloupla z obrázků z Holandska. Díky pohodlnému uložení je jednodušší dojet na autobus na kole a vyhnout se tak automobilové přepravě.

 

Velkou předností terminálu je zelená střecha odbavovací haly. Tento moderní prvek pomáhá termoregulaci budovy v letních měsících. Výrazným prvkem zelené střechy nové odbavovací haly je kulatý průhled, kterým jednoho dne vykoukne nad město strom. Jedná se o Jinan dvoulaločný, známý jako Ginkgo biloba a jeho výběr odkazuje na Český ráj, první evropský geopark UNESCO v ČR.

 

Shrnutí
  • Název projektu: Terminál hromadné dopravy Nová Paka a přilehlé prostranství
  • Investor: Město Nová Paka
  • Autorský tým: Loca Plan s.r.o. - Ondřej Duchan, Kryštof Kreisinger, Jakub Chobotský, Jan Pavliš
  • Předkladatel: Loca Plan s.r.o.
  • Generální dodavatel: Gardenline s.r.o.
  • Realizace: 2019-2020

  

Zdroj: Loca Plan s.r.o.

 
Projekt byl přihlášený do soutěže o Cenu Víta Brandy 2022. Jejím cílem je ocenit dobré změny ve veřejném prostoru, které vedou k rozvoji komunitního života a podpoře zdravého životního stylu. Soutěž pořádá Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., a přihlášené projekty vyhodnocuje nezávislá porota. Více o soutěži zde.

V příloze ZDE naleznete přihlášku stavby do soutěže Ceny Víta Brandy 2022 s veškerými podrobnostmi.

 Zpět na všechny proměny

Hledá se ambasador.

Modul: Projekty