Nová cesta pro pěší U Ježíška – Mikulášská

Cena Projekt přihlášený do soutěže Cena Víta Brandy .

Obnova pěšího propojení mezi ulicemi U Ježíška a Mikulášská je především zkvalitněním dříve neudržovaného veřejného prostoru se štěrkovou stezkou v blízkosti cenných kulturních památek.

Původní stezka totiž nepůsobila dobře mezi kulturními památkami. Místo navíc vybízelo ke zvýšení bezpečnosti chodců, která díky rekonstrukci značně vzrostla. 

Díky zachování stromů, které měly být původně vykáceny, připomíná prostor kolem stezky zahradu. Tento dojem umocňují dvě vstupní branky a obou koncích chodníku, původní betonová a nová železná. 

Specifickému charakteru místa přispívají prvky, které jsou navrženy speciálně pro toto místo, jako jsou osvětlení a nové zábradlí, zvyšující bezpečnost chodcům. 

Zahradou vedou tři stezky, které propojují obě ulice. Jedna hlavní a dvě vedlejší. Na jejich křižovatce se nachází fragment sochy Jana Nepomuckého.

  

Shrnutí
  • Charakteristika:  pěší propojení U Ježíška – Mikulášská
  • Investor: Statutární Město Plzeň
  • Předkladatel do soutěže: Ing. Arch Tereza Nová, Ing. Arch Jiří Zábran, Irena Naarová
  • Autorský tým: Ing. arch. Tereza Nová, Ing. arch. Jiří Zábran, Irena Naarová 
  • Generální dodavatel: ISKOM spol. s r.o.
  • Realizace: prosinec 2015

 

Projekt byl přihlášený do soutěže o Cenu Víta Brandy 2022. Jejím cílem je ocenit dobré změny ve veřejném prostoru, které vedou k rozvoji komunitního života a podpoře zdravého životního stylu. Soutěž pořádá Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., a přihlášené projekty vyhodnocuje nezávislá porota. Více o soutěži zde.

Detaily najdete v přihlášce do soutěže Cena Víta Brandy 2022, která je s veškerými podrobnostmi ke stažení ZDE.Zpět na všechny proměny

Hledá se ambasador.

Modul: Projekty