Terminál Gagarin

Cena Projekt přihlášený do soutěže Cena Víta Brandy .

Na nevyužité ploše mezi základní školou a gymnáziem Otokara Březiny v Telči vznikl nový autobusový terminál Gagarin. Ten byl postaven, aby zbezpečnil a zpřehlednil provoz hlavně v čase dopravních špiček.  Díky svému designovému vzezření však může přístřešek sloužit také jako místo pro setkávání. 

Foto: Jaroslav Svoboda, JSPhoto

Budova terminálu je stavena ze dřevěných sloupů, které na sobě drží střechu. Ochranu proti větru zaručují dvě tvrzená skla. Přístřešek je vybaven řadou praktických prvků, jako jsou svítící hodiny, dvanáct stojanů na kola a led pásky, které zajištují osvětlení. 

Foto: Jaroslav Svoboda, JSPhoto

Obzvláštňujícím prvkem terminálu je kulovitá skořápka. V níž je vložena plastika Jurije Alexejeviče Gagarina, kterou vytvořili Rostislav Magni a Arnošt Chalupa. Plastika tak našla důstojné místo, oproti svému původnímu umístění a zároveň dodává celému přístřešku atraktivitu. 

Shrnutí
  • Charakteristika: Terminál Gagarin
  • Investor: Město Telč
  • Autorský tým: ARCHOO s.r.o.  Ing. arch. Jiří Ondráček, Ing. arch. Lukáš Komín, Jaroslav Svoboda.
  • Dodavatel: Krovys s.r.o.
  • Realizace: prosinec 2014

Projekt byl přihlášený do soutěže o Cenu Víta Brandy 2022. Jejím cílem je ocenit dobré změny ve veřejném prostoru, které vedou k rozvoji komunitního života a podpoře zdravého životního stylu. Soutěž pořádá Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., a přihlášené projekty vyhodnocuje nezávislá porota. Více o soutěži zde.


Detaily najdete v přihlášce do soutěže Cena Víta Brandy 2022, která je s veškerými podrobnostmi ke stažení ZDE.Zpět na všechny proměny

Hledá se ambasador.

Modul: Projekty