Stezka Otrokovice-Zlín

Cena Projekt přihlášený do soutěže Cena Víta Brandy .

Otrokovice a Zlín jsou vzdálené jen co by kamenem dohodil. Pro cyklisty ale stále chybělo komfortní spojení, které by sloužilo za jakéhokoli počasí. To se změnilo koncem roku 2014, kdy obě města propojila cyklostezka podél řeky Dřevnice. 


Vyježděné koleje na hrázi řeky Dřevnice nahradila asfaltová nebo dlážděná komunikace s  odpočívkami. Stezka je lemována stromy a dřevinami. Návrh klade důraz na bezpečné užívání, nabízí komfortní propojení měst a možnost aktivního odpočinku podél řeky. V Otrokovicích je stezka přímo napojená na sídliště Trávníky, Nádraží a dále pokračuje směrem na Napajedla a Kroměříž.

Předmětný úsek stezky na území města Otrokovice je dlouhý zhruba tři kilometry, hojně ho využívají nejen návštěvníci zlínské ZOO, ale i dojíždějící na cestě do práce. 


Shrnutí:
  • Charakteristika a popis opatření: Stezka pro chodce a cyklisty Otrokovice–Zlín podél řeky Dřevnice
  • investor: město Otrokovice
  • autorský tým: projektová kancelář A-S
  • generální dodavatel: STRABAG a.s., odštěpný závod Brno
  • realizace: 10/2014 

Projekt byl přihlášený do soutěže o Cenu Víta Brandy 2022. Jejím cílem je ocenit dobré změny ve veřejném prostoru, které vedou k rozvoji komunitního života a podpoře zdravého životního stylu. Soutěž pořádá Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., a přihlášené projekty vyhodnocuje nezávislá porota. Více o soutěži zde.

Detaily najdete v přihlášce do soutěže Cena Víta Brandy 2022, která je s veškerými podrobnostmi ke stažení ZDE.Zpět na všechny proměny

Hledá se ambasador.

Modul: Projekty