Praha jede

Hlavní město spustilo nové webové stránky věnované dopravě. Na prahajede.cz se mohou zájemci dočíst o všech dopravních aktualitách, plánech do budoucna, nahlédnou ale i do zákulisí dopravního sektoru. 

"Najdou tam i detailnější informace, zajímavosti i ze zákulisí, například budeme seznamovat občany formou rozhovoru, video rozhovoru s lidmi, kteří tvoří jízdní řády nebo s geology, kteří pracují na metru D," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Web se věnuje všem druhům pohybu po městě - tedy hromadné a automobilové dopravě, pěším i cyklistice. Pražany bude také informovat o zahájení či dokončení významných dopravních staveb.

"V letošním roce těch projektů je vlastně nespočetná řada, ať už je to zahájení stavby metra D, nové tramvajové trati na Libuš z Barrandova nebo Dvorecký most, lávka Holešovice - Karlín, nové trolejbusové tratě, tak těch informací je hrozně moc a chceme teda na jednotném webu toto poskytnout a i to udělat trošku populárně naučnou cestou," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Portál byl spuštěn 23. března a doplnil tak pražské dopravní weby poladprahu.cz nebo opravujeme.to.

Zdroj: tisková zpráva hl. m. PrahyZpět na všechny aktivity

Ambasador projektu:

Adam Scheinherr

Adam Scheinherr

náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu

Modul: Projekty