Nové cyklostezky na Šlapanicku

Na konci dubna 2023 byla dokončena stavba další etapy cyklostezek. Skládá se ze čtyř úseků o celkové délce 3 km a můžete se po nich vypravit z Tvarožné (začátek je kousek od úpatí Santonu) a projet se po nich do Velatic kolem přírodní památky Velatická slepencová stráň nebo se vydat směrem do Podolí a dále do osady Kandie, která leží v městské části Brno-Líšeň.

Nový úsek cyklostezky na Šlapanicku, zdroj: Rudolf Staněk 

Stavba byla slavnostně předána 25. května 2023. Celková hodnota díla je 29 mil. Kč a investorem je Dobrovolný svazek obcí Šlapanicko. Zhotovitelem je společnost SWIETELSKY stavební s.r.o., odštěpný závod Dopravní stavby MORAVA.

V květnu jsme podali žádost o dotaci na další etapu, která je plánována z Tvarožné přes Sivice do Pozořic a Kovalovic. Pokud všechno dobře dopadne, začneme stavět v roce 2024.

Cyklisté na nové cyklostezce, Zdroj: Rudolf Staněk 

V květnu také proběhlo výběrové řízení na projektanta cyklostezky z Brna přes Ostopovice a Troubsko do Střelic. Po dokončení projektové dokumentace bude následovat žádost o stavební povolení a o dotaci a pokud budeme úspěšní, začneme budovat cyklostezky i v této části našeho svazku.

 Mapa vybudovaných cyklostezek vybudovaných za poslední tři roky .

 Zdroj: Rudolf Staněk, manažer DSO Šlapanicko

Aktualizace: 23. 6. 2023Zpět na všechny proměny

Hledá se ambasador.

Modul: Projekty