Nové cyklostezky na Olomoucku

Už v roce 2016 existovalo v Olomouckém kraji na 300 kilometrů cyklistických komunikací. Dnes je jich přes 480 km.

Klíčovým bylo dokončení všech úseků Moravské stezky ležících na území ORP Olomouc, na jejímž vybudování se dohodly  všechny obce v regionu. Posledním vybudovaným úsekem na této trase byla cyklostezka na katastru Kožušan mezi Nemilany a Kožušany.

Mezi vlajkové projekty, které se podařilo dotáhnout k úspěšné realizaci, patří propojení dvou regionálních center, Litovle a Uničova. Přibližně desetikilometrový úsek mezi centry obou měst mohou nyní cyklisté projet po zbrusu nové stezce.

Cyklista na nové cyklostezce, zdroj: Aleš Langr

Podjezd želežniční trati, zdroj Aleš Langr

Stejně zajímavé i propojení Uničova ze Šternberkem.

Během letních prázdnin 2023 snad už jen v úseku Rybníček – Mladějovice v délce 1 km možní ještě narazíte na bagry. 

Když k tomu ještě připočtěte vybudovanou cyklostezku Olomouc – Šternberk a bezpečný koridor pro cyklisty CHKO Litovelským Pomoravím v úseku Olomouc – Litovel, pak nám z toho vyjde bezpečný cyklistický okruh v délce cca 60 km na trase Olomouc – Šternberk – Uničov – Litovel – Olomouc.

A naše tipy, když už pojedete po těch cyklostezkách:

Cestou se projedete atraktivním uzemim CHKO Litovelské Pomoraví až do Litovle, které se přezdívá Hanácké Benátky, pak po cyklostezce do Uničova, kde můžete navštit muzeum vězenstvi, pak znovu po cyklostezkách do Šternberka, kde lze navštívit hrad, nebo muzeum hodin a pak znovu po cyklostezkách do Olomouce. Ve Štarnově si můžete udělat zastávku na vyhlášenou zmrzlinu a jen o kousek dál v Bohuňovicích se vykoupat v místním krytém bazénu.  

 

Zdroj: ITI Olomouckého kraje

aktualizace: 25.6. 2023Zpět na všechny proměny

Ambasador projektu:

Josef Suchánek

Josef Suchánek

hejtman Olomouckého kraje

Modul: Projekty