Nábřežní cyklostezka a lávka v Mladé Boleslavi

Cyklostezka na Krásné louce v Mladé Boleslavi přináší místním a turistům bezpečnější a pohodlnější možnost pohybu na kole. Tato nově otevřená nábřežní cyklostezka je součástí rozsáhlé městské sítě v Mladé Boleslavi a přináší významné výhody jak pro místní obyvatele, tak pro návštěvníky.

Jedním z nejvýraznějších prvků této nové cyklostezky je lávka přes řeku Jizeru, navržená renomovaným architektem Josefem Pleskotem. Tato lávka není pouze praktickým řešením pro přejezd cyklistů a chodců, ale také architektonickým klenotem, který zaujme všechny svým vzhledem. Pleskot je známý svými návrhy budov a mostů po celé České republice, a jeho rukopis je patrný i zde.

Nová cyklostezka a lávka mají pozitivní vliv na město i okolní region. Cyklostezka se stává součástí dálkové cyklotrasy Greenway Jizera, což zvýší atraktivitu této oblasti pro cyklisty a turisty. Místní obyvatelé budou moci využít novou cyklostezku pro snadnější dojíždění do práce nebo pro výlety.

Celková délka cyklostezky činí 1 302 metrů a celkové náklady na tento projekt činily 35 milionů korun. Z toho téměř 30 milionů korun bylo financováno z evropských fondů. Toto je jen jedním z projektů na zkvalitnění cyklistické infrastruktury v regionu, a další podobné projekty jsou plánovány.

Aktualizováno: 2. 10. 2023
Text a foto: archiv města Mladá Boleslav

 Zpět na všechny proměny

Hledá se ambasador.

Modul: Projekty