cyklostezka Družec – Doksy

V pátek 13. října došlo k slavnostnímu otevření nové cyklostezky spojující Družec a Doksy. Po 5 letech práce přináší cyklistům a obyvatelům Středočeského kraje kvalitní a bezpečné spojení mezi oběma obcemi.

Cyklostezka spojující Družec a Doksy byla slavnostně otevřena v pátek 13. října 2023. Tato cyklostezka má za cíl zlepšit spojení mezi oběma obcemi a zajistit pohodlné trasy pro cyklisty v regionu.

Samotná stavba cyklostezky nebyla jednoduchá a trvala pět let, celkové náklady na tuto stavbu dosáhly částky 8 milionů korun. Během realizace bylo nutné překonat řadu problémů, z nichž nejvýraznější byly spojené s vykupováním pozemků. Některé části cyklostezky musely být postaveny tak, aby se vyhnuly problematickým úsekům a to je také důvodem, proč má trasa několik klikatých úseků.

Od prvotního záměru trval proces výstavby pět let, což zahrnovalo zadání projektu, soutěžení o zakázku, tvorbu projektové dokumentace a konečnou realizaci stavby. Výsledkem je nová cyklostezka, která významně přispěje k pohodlnému a bezpečnému cyklistickému spojení mezi obcemi Družec a Doksy a poslouží obyvatelům a cyklistům v regionu. Tyto investice do cyklistické infrastruktury jsou klíčové pro podporu ekologického způsobu dopravy a zlepšení kvality života v regionu.

Financování bylo zajištěno pomocí dotací ze Státního fondu dopravní infrastruktury a Středočeského kraje. Středočeský kraj přispěl finanční částkou zhruba 1,8 milionu korun z fondu cyklistické infrastruktury.

Starostové Družce a Doksy již připravují další rozšíření cyklostezky směrem ke karlovarské silnici a do okolních obcí, včetně Velké Dobré a Kladna. Plány na budoucnost zahrnují také spojení s dalšími městy, včetně Prahy, což by mohlo znamenat pohodlné a bezpečné cestování pro cyklisty na Kladensku.

 

Aktualizováno: 13. 10. 2023
Text a foto: archiv Středočeského kraje

 

 Zpět na všechny proměny

Hledá se ambasador.

Modul: Projekty