Bezpečné spojení pro cyklisty Holíč-Skalica-Baťův kanál

Moravská trasa má své prodloužení – v Trnavském kraji vznikl nový cyklistický úsek, který propojuje města Holíč a Skalica. Tato část byla realizována v průběhu roku 2023, kdy započaly stavební práce, a dokončeny byly v září. 

Trasa má celkovou délku přes šest kilometrů a začíná za městem Holíč. Následně vede po koruně ochranné protipovodňové hráze řeky Morava a končí na úrovni přístaviště na konci Baťova kanálu ve městě Skalica. Tato nová cyklotrasa je součástí Moravské cyklotrasy, která propojuje strategické mezinárodní cyklotrasy od Eurovelo 13 - Po stopách železné opony až k Baťovu kanálu, který představuje významné centrum cestovního ruchu. Tato trasa se nachází v blízkosti měst Holíč a Skalica a umožňuje mobilitu pracovní síly a přeshraniční spolupráci s regionem Hodonín v České republice.

Celková šířka trasy je tři a půl metru a zahrnuje oboustranné zemní travnaté krajnice o šířce 0,25 metru a třímetrovou širokou plochu pro cyklisty. Během stavebních prací bylo odstraněno deset starých ocelových ramp a byly nainstalovány nové moderní rampy, což zvyšuje bezpečnost a pohodlí cyklistů.

Tímto novým úsekem Moravské cyklotrasy se otevírá další možnost pro milovníky cyklistiky prozkoumat krásu Moravského regionu; pro každodenní dopravu se otevírá nové spojení mezi Holíčem a Skalicou na kole. Nová trasa tak nabízí nejen skvělou rekreační aktivitu, ale také podporuje udržitelnou mobilitu a spolupráci mezi regiony.

Aktualizováno: 26. 10. 2023
Text a foto: Trnavský samosprávny kraj

 Zpět na všechny proměny

Hledá se ambasador.

Modul: Projekty