Cyklostezka Radvanec – Nový Bor

Obec Radvanec a město Nový Bor slaví dokončení společného projektu, který spojil oba regiony novou cyklostezkou a opravenou silnicí. Investice ve výši 50 milionů korun umožnila vytvoření bezpečného spojení pro cyklisty a chodce a zároveň zlepšila plynulost dopravy na tříkilometrovém úseku mezi oběma městy.

Společný projekt obce Radvanec a města Nový Bor za 37 milionů financovaly společně Státní fond dopravní infrastruktury a Krajská správa silnic Libereckého kraje.

Díky efektivnímu postupu byla cyklostezka a celoplošná oprava silnice dokončeny o dva měsíce dříve než bylo plánováno. Hlavním přínosem nové stezky je převedení cyklistů a chodců z frekventované, poměrně úzké a místy i nepřehledné silnice III. třídy. Společný projekt tak významně přispěje ke zpřehlednění dopravního provozu a zvýšení bezpečnosti pro lidi, kteří se dopravují na jízdních kolech i pěšky.

Nová cyklostezka navazuje na další úseky, obsahující propojení ze sídliště Rumburských hrdinů na cykloovál Nový Bor, z něhož vede hojně využívaná cyklostezka do Sloupu v Čechách. Díky tomu vznikl zhruba osmikilometrový ucelený okruh, který vede přes vyhledávanou rekreační lokalitu u Radvaneckého rybníka.

Text a foto: Liberecký kraj
Aktualizace: 6. 11. 2023

 

Zpět na všechny proměny

Hledá se ambasador.

Modul: Projekty