Lávka přes železnici v Praze-Čakovících

V současné době je dokončováno nové pěší a cyklistické propojení na severovýchodě Prahy. Městská část Praha-Čakovice právě nyní dokončuje kilometr stezek navazujících na novou lávku přes železniční trať.

Projekt stezek s názvem „u Havraňáku“ aktuálně propojuje několik stezek pro pěší a cyklisty pomocí lávky a 1000 metrů dlouhých asfaltových stezek. To umožňuje snazší a rychlejší bezmotorový pohyb mezi čtvrtěmi Čakovice, Miškovice, Kbely a Letňany, včetně stanice metra. Lávka má být v budoucnu součástí nadřazené cyklotrasy A4, která spojí Prahu a Středočeský kraj, směřující až k Brandýsu nad Labem.

Magistrát hlavního města Prahy poskytl 40 milionů korun na realizaci tohoto projektu. Dalších 32,5 milionů získala od magistrátu městská část Praha-Kbely, která aktuálně staví část, která navazuje na jejím území.

Povrch stezek je asfaltový, a pojízdnou vrstvu lávky tvoří materiál na bázi pryskyřice s příměsí kamínků.

Most v těchto místech stál již dříve, ale byl odstraněn při přeložce železnice za druhé světové války. I v případě navazujících stezek jde o obnovu zaniklých polních cest, které umožní bezpečnější pohyb pěších a cyklistů.

 

Aktualizace: 25. 11. 2023

 Zpět na všechny proměny

Hledá se ambasador.

Modul: Projekty