Lávka u Černé silnice přes Jizeru

Cena Projekt přihlášený do soutěže Cena Víta Brandy .

Společný projekt města Mnichovo Hradiště a obce Klášter Hradiště nad Jizerou zajistil propojení pro pěší a cyklisty z Mnichova Hradiště do Kláštera. Lávka a navazující, přes 300 metrů dlouhý, úsek cyklostezky vznikly v místech, kde existovalo přemostění minimálně od 2. poloviny 19. až do začátku 90. let 20. století. Lávka by se v budoucnu měla stát součástí připravované cyklostezky Greenway Jizera v úseku Bakov – Svijany.

Po více než 30 letech tak bylo obnoveno propojení mezi 2 historickými sídly, propojení přímé, krátké a pohodlné. Krajina kolem Mnichova Hradiště je poměrně obtížně prostupná. Na jedné straně tvoří překážku mezi městem a okolím řeka Jizera, na druhé straně dálnice D10. Vybudování lávky přes Jizeru krajinu zpřístupňuje – místní si díky ní zkrátí cestu nebo dokonce zvolí jako dopravní prostředek místo auta jízdní kolo, turisté a výletníci pak získávají nové trasy a nová místa k objevování.

Jedná se o liniovou stavbu komunikace pro převedení společného provozu chodců a cyklistů. Komunikace začíná na okraji parkoviště před areálem podniku Kofola, je vedena po lávce přes řeku Jizeru, dále pak přechází na násypové těleso a po něm je svedena do úrovně stávajícího terénu.Zpět na všechny proměny

Ambasador projektu:

Ondřej Šindelář

Ondřej Šindelář

pracovník projektového řízení

Modul: Projekty