Cyklostezka Lukavice-Libivá

Olomoucký kraj

Řešení

Projekt počítá se zbudováním cyklostezky nahrazující přejezd úseku na I/44, alternativa je oprava polní cesty podél železnice.

Jelikož se každý den přepravuji na kole do zaměstnání ze Zvole do Mohelnice (cca 9 km), musím překonat zhruba 2 km po silnici I/44. Rozhodl jsem se tudíž pokusit tento úsek vyjednat a nahradit výstavbou cyklostezky kopírující zmíněnou silnici I/44. V loňském roce se již podařilo zrealizovat díky mohelnické radnici zhruba polovinu úseku. Výstavba nové cyklostezky sice již byla zařazena do koncepce Olomouckého kraje, je však otázkou, zda se podaří realizovat.

Nabízí se ještě alternativa vyhnutí se nebezpečného úseku projetím podél železniční trati Lukavice-Libivá, v délce 3 km, tento úsek je však částečně v stavu pro kolo nesjízdné. Případná výstavba cyklostezky či oprava polní cesty se týká obce Lukavice a města Mohelnice, pod kterou spadá správa obce Libivá.

Akce je podporována Peticí se 400 podpisy.

Aktualizace 4. 6. 2020

Podařilo se rozšířit krajnici na I/44 v úseku Roudníky-Libivá a to v obou směrech.Podklad DK 32/63(makadam),vrchní vrstva recyklát. Hrubý povrch nabízí zatím jen částečné zvýšení bezpečnosti, dobrou zprávou je rozšíření a zpevnění krajnice.

Aktualizace 29. 8. 2020

Dne 29. 8. se konala spanilá jízda ze Zvole přes Vlachov a po I/44 na cyklostezku do Libivé a dále do Mohelnice na náměstí.

Akce byla zaměřena na podporu nejen cyklostezky, která lidi na kolech odvede bezpečně z I/44 ve směru na Mohelnici, ale i všech ostatních, které umožní bezpečně se pohybovat a poznávat krásy naší vlasti.

Aktualizace 7. 10. 2020

A takto vypadá cesta podél železniční trati nyní.

Aktualizace 28. 08. 2021

Po dvou letech definitivně padla oprava polní cesty podél železnice,neboť Dubická zemědělská nevyšla vstříc našim požadavkům na opravu.V současné době jsme začali s přípravou nové trasy,která by se mohla dopojit na Moravskou stezku a proto i realizace nového úseku by mohla dopadnout lépe,než v předchozím případě.Zpět na projekty

Ambasador projektu:
Modul: Projekty