Kroměříží na kole

Kroměříž

Město Kroměříž má nízkou nehodovost cyklistů. A proč? Někteří lidé tvrdí, že lidé jezdí běžně po silnicích, jsou opatrní a řidiči jsou na ně zvyklí. My co jezdíme po měste na kole víme, že těch cyklistů nejezdí. A proč? Protože chybí infrastruktura. Pojedete raději po chodníku, kde Vás budou atakovat pěší a policie, ale pojedete v klidu nebo zvolíte variantu po silnici s autem v zádech. Rodiče své děti do školy na kole spíše nepouští, protože o ně mají strach a lidé do práce na kole také příliš nejezdí, protože musí kličkovat mezi chodníky a hlavními silničními tahy. Ti z okolních mají také problém se v klidu a bezpečně dostat do města na kole, protože chybí cyklostezky.
Z hlediska cykloturistiky město plně nevyužívá geografické polohy pro plnění křižovatky mezi Baťovým kanálem a Olomouckým krajem. Ze strany od Ol. kraje se do města můžete dostat pouze po silnicích s poměrně hustým provozem. Z jihu je sice cyklostezka podél Baťova kanálu, ale ta u jednoho mostu končí a co dál? Špatný přístup je také do Přírodního parku Chřiby.
Občané města vytyčili infrastrukturu pro cyklistiku jako jednu z priorit města.

Řešení

1. Máme cyklokoordinátora
2. Máme VIZI
3. Máme aktivní spolek Kolem KM
4. Vedení města je změnám nakloněno
5. Máme finanční prostředky


Vypadá to, že jsme na dobré cestě, ale bude policie, Zlínský kraj (krajské silnice) a další orgány nakloněny těmto změnám?

Zobrazit pracovní mapu v plném rozlišeníZpět na projekty

Ambasador projektu:

Martin Gabryš

Martin Gabryš

kartograf, Kroměříž

Modul: Projekty | výpis projektů