Ambasadoři jsou aktivní lidé v místních komunitách, politici a úředníci, které spojuje zájem o téma šetrné a udržitelné mobility. Lidé mohou mít různý pohled na svět, různé názory. Ale všechny spojuje zájem o své nejbližší okolí a vize, kterou vyjadřuje Výzva CityChangers 2030

Daniel Beran

jednatel firmy RoadTwin

Uvozovky
Svobodný pohyb lidí v prostoru je výsada a krásná věc a město by mělo mít nástroje ji lidem smysluplně zprostředkovávat.

Jsem ambasadorem projektů

Analýza zklidnění Americké ulice

Po několika letech úvah a politických i odborných debat realizovalo město Plzeň v srpnu 2021 zklidnění Americké třídy. Omezení spočívá v zákazu vjezdu motorových vozidel (vyjma MHD, vozidel...

Něco o mně

Něco o mně

V rámci studia geomatiky jsem měl možnost spojit svou bakalářku s evropským projektem. Po bakalářce přišla diplomka, po prvním projektu přišel druhý a pak třetí a u tématu dopravního modelování a jeho vizualizace jsem už zůstal. Věřím, že svobodný pohyb lidí v prostoru je výsada a krásná věc a město by mělo mít nástroje ji lidem smysluplně zprostředkovávat. Postupně u nás jeden takový nástroj vznikl a my jsme se rozhodli, že pokud ho chce koupit jedno město, tak možná nebude jediné. A mě jenom těší, že naše aplikace je součástí nástrojů města pro zajištění komfortu na cestách jeho obyvatel.

Pitchuj Startup: RoadTwin a Daniel Beran:
https://www.sitport.cz/podcasty/pitchuj-startup-roadtwin-a-daniel-beran/ 

Foto: https://photos.app.goo.gl/XiTshkchG8pYLCaA9 

Něco o firmě

Chtěli jsem umět modelovat dopravu města v reálném čase a přišlo nám, že by to mělo jít přímo z webové aplikace. Dneska víme, že to jde a hlavně takovou aplikaci umíme vytvořit a nasadit na libovolné město, i když nám trvalo pár let a pár výzkumných projektů přijít jak na to.

RoadTwin je tedy přímý důsledek několikaletého výzkumu v oblasti IT, geomatiky a dopravního inženýrství. A přestože výzkumné projekty jsou stále součástí našeho zaměření, rozhodli jsme se s naším produktem koncem roku 2020 vstoupit na trh. Netrvalo dlouho a našli jsme v Plzni nejen naše sídlo, ale i našeho prvního zákazníka. Těší nás být součástí sady nástrojů, pomocí kterých samospráva umožňuje svým občanům pohodlný pohyb městem a s radostí hledáme další města a projekty, kde můžeme pomoci.

Modul: Ambasadoři


Popis ambasadorů je podporován v rámci projektu Danube Cycle Plans (Policies, plans and promotion for more people cycling in the Danube region), který je podpořen z Evropských fondů (EFRR, NPP).