Ambasadoři jsou aktivní lidé v místních komunitách, politici a úředníci, které spojuje zájem o téma šetrné a udržitelné mobility. Lidé mohou mít různý pohled na svět, různé názory. Ale všechny spojuje zájem o své nejbližší okolí a vize, kterou vyjadřuje Výzva CityChangers 2030

Ferdinand Kubáník

starosta, Uherský Brod

Jsem ambasadorem projektů

Propojení sídliště Olšava s centrem Uherského Brodu

Velké liniové bariéry jako státní silnice a tok řeky izolovaly v Uherském Brodu sídliště Olšava od zbytku města. Obzvláště nepříjemné to bylo pro chodce, lidi s handicapem, rodiče...

Něco o mně

Jako historicky nejmladší starosta města Uherský Brod, jsem toto město přebíral v dobré kondici a rád bych jej také tak předal svým nástupcům. Musím říci, že jsem měl vždy štěstí na lidi kolem sebe, se kterými mohu spolupracovat a díky nim věci posouvat kupředu.

Naše město je na kopci, má mnoho bariér, ale je krásné. Překonávat bariéry je proto vždy výzva a to nejenom ve stavění mostů, ale třeba jen jízdou na kole nebo koloběžce, kdy s dětmi ráno vyrážíme do školky či školy.

Miluji lidovou hudbu (a svoji ženu), hraji na heligonce a ve svém volném čase je také vyrábím.

 

Projekty:

V letošním roce jsme spustili webové stránky https://ub.pincity.cz/, na kterých informujeme o aktuálních a chystaných projektech  města. Chceme také aktivně zapojit veřejnost, které dáváme prostor k tomu, aby sami tvořili naše město a mohou zde zasílat své návrhy na změnu. Naši budoucnost si totiž tvoříme my sami.

Modul: Ambasadoři


Popis ambasadorů je podporován v rámci projektu Danube Cycle Plans (Policies, plans and promotion for more people cycling in the Danube region), který je podpořen z Evropských fondů (EFRR, NPP).