Ambasadoři jsou aktivní lidé v místních komunitách, politici a úředníci, které spojuje zájem o téma šetrné a udržitelné mobility. Lidé mohou mít různý pohled na svět, různé názory. Ale všechny spojuje zájem o své nejbližší okolí a vize, kterou vyjadřuje Výzva CityChangers 2030

Jan Vitula

Starosta, Židlochovice

Jsem ambasadorem projektů

Komunitní centrum Židlochovice

Nové komunitní centrum v Židlochovicích na jižní Moravě obnovilo tradiční těžiště města v okolí staré radnice. Jde o soubor veřejných prostranství (piazetta, meruňkový sad, dvůr,...

Něco o mně

Doufám, že budu moci jednou vnoučatům vyprávět, že jsem se narodil v době, kdy auta jezdila na benzín a na naftu a kotlích pálily Putinův plyn. A ony se mě zeptají: Co je to nafta? Co je to benzín? Co je to Putin?

 

Baví mě měnit svět a asi mám trochu mesianistický komplex. J To vede k tomu, že poměrně urputně prosazuji věci, o kterých jsem přesvědčen, že jsou správné, i když zrovna nejsou populární. Ale také věřím tomu, že když se o nich s lidmi pořádně bavíte, získáte je nakonec na svoji stranu.

 

Modul: Ambasadoři


Popis ambasadorů je podporován v rámci projektu Danube Cycle Plans (Policies, plans and promotion for more people cycling in the Danube region), který je podpořen z Evropských fondů (EFRR, NPP).