Ulice Slovenského národního povstání přívětivější pro cyklisty a chodce

Cena Projekt přihlášený do soutěže Cena Víta Brandy .

Ulice Slovenského národního povstání v Mostě bývala dopravně velmi nepřehledná a potenciálně nebezpečná hlavně pro cyklisty a chodce. Město se proto rozhodlo k její kompletní rekonstrukci. 

Z každé strany silnice ubyl jeden pruh pro automobily, na jejich místě vznikly cyklistické pruhy. Díky této změně je jízda na kole bezpečnější, jak pro žáky z okrajových čtvrtí Mostu, tak i pro cyklisty jedoucí mimo město. 

V rámci rekonstrukce ulice nahradil křižovatku ulic, Slovenského národního povstání, Alej Boženy Němcové a Pod Resslem, kruhový objezd. Ten zpomaluje auta, vjíždějící do ulice, což z ní dělá ještě přívětivější místo pro cyklisty. 

 

 

Autobusová přeprava je také jednodušší, a to hlavně pro matky s kočárky a invalidy. Nástupní hrany byly během rekonstrukce navýšeny, takže je nastupování s kočárky a vozíky pohodlnější. 

 

 

Úpravy v Mostě dokazují, že regulace automobilové dopravy nemusí vést jen k zácpám, ale naopak usnadňuje pohyb cyklistům i chodcům. 

 • Charakteristika: Rekonstrukce ulice Slovenského národního povstání v Mostě
 • Předkladatel a investor: Statutární město Most
 • Autorský tým: Ing. Bc. Jiří Nedvěd
 • Dodavatel: HERKUL a.s.
 • Realizace: 2021

Zdroj: Statutární město Most 

 

Projekt byl přihlášený do soutěže o Cenu Víta Brandy 2022. Jejím cílem je ocenit dobré změny ve veřejném prostoru, které vedou k rozvoji komunitního života a podpoře zdravého životního stylu. Soutěž pořádá Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., a přihlášené projekty vyhodnocuje nezávislá porota. Více o soutěži zde.

  V příloze ZDE naleznete přihlášku stavby do soutěže Ceny Víta Brandy 2022 s veškerými podrobnostmi.  Zpět na všechny proměny

  Ambasador projektu:
  Modul: Projekty