Šibeník – centrální park města

Cena Projekt přihlášený do soutěže Cena Víta Brandy .

Park Šibeník byl od počátku budování nového Mostu koncipován jako centrální park města. Cílem změn v poslední době je proměnit jej v atraktivní a hojně využívaný veřejný prostor pro obyvatele přilehlých sídlišť i širšího regionu. Vznikla tu proto řada nových instalací, příkladně FUN PARK – 3D bludiště s vyhlídkovou věží jako největší zařízení tohoto typu v České republice, street workout sportoviště, dětská hřiště, skatepark nebo parkourové hřiště.

Současné vedení města pokračuje v práci svých předchůdců, a chytrými změnami v parku vytváří atraktivní prostředí pro mladé aktivní rodiny. 

Celý park je protkaný šesti kilometry cest pro pěší i cyklisty. V jejich blízkosti se nacházejí hřiště, jak pro děti, tak specializovaná pro sportovní aktivity. Centrálním bodem pak je Fun Park s vyhlídkovou věží a s největším 3D bludištěm v České republice.

Cyklisté zajisté ocení možnost úschovných cykloboxů, které v sobě mají zabudované elektro nabíječky.

 

 

V parku se nachází také několik naučných stezek. Za zmínku jistě stojí stezka válečných artefaktů, na které můžete naleznout pamětihodnosti z druhé světové války včetně protitankového děla. 

 

Díky dlouhodobé péči Mostu je park Šibeník ideálním místem pro trávení volných chvil. Nezáleží, zda člověk hledá sportovní vyžití, chce se dozvědět něco nového, nebo si jen odpočinout v přírodě. V Šibeníku si každý najde své místo. 

  

Shrnutí 
  • Charakteristika stavby: Centrální městský park Šibeník v Mostě
  • Investor a předkladatel do soutěže: Statutární město Most
  • Dodavatelé:  hřiště.cz, s.r.o., Enuma Elis s.r.o. 
  • autorský tým: (Fun park) UniPark s.r.o.
  • realizace: 2019/2020

Projekt byl přihlášený do soutěže o Cenu Víta Brandy 2022. Jejím cílem je ocenit dobré změny ve veřejném prostoru, které vedou k rozvoji komunitního života a podpoře zdravého životního stylu. Soutěž pořádá Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., a přihlášené projekty vyhodnocuje nezávislá porota. Více o soutěži zde.

V příloze ZDE naleznete přihlášku stavby do soutěže Ceny Víta Brandy 2022 s veškerými podrobnostmi.Zpět na všechny proměny

Ambasador projektu:
Modul: Projekty