Holky na kole

Projekt „Holky na kole“ pomáhá ženám jezdit na kole ve městě. Je receptem na to, jak se v silničním provozu pohybovat na obyčejném bicyklu. Jak lze kolo využívat, jako svůj oblíbený dopravní prostředek, třeba na cestu do práce nebo do školy, a těšit se na ni každý den. Vyjet jen tak, bez nutnosti speciálního oblečení a zahodit veškerá klišé. Cítit se, díky jízdě na kole, více součástí místa, kde žijeme. Odbourat předsudky a strach. Poznat svobodu a rychlost vlastního pohybu. Dodat kuráž ostatním, které do toho ještě nešláply.

„Přála bych si, aby vznikla silná komunita holek-cyklistek, která se bude pravidelně scházet nejen za účelem společných vyjížděk, ale bude si předávat rady a vychytávky “jak na to” a sdílet své prožitky spojené s jízdou na kole. Možná, tak díky kolům, vzniknou i nová přátelství, která by jinak nenastala,” říká Jana Trávníčková.

Oficiální název projektu je nyní „Holky na kole“. Projekt vzniknul před 5 lety a původně zněl Holky na kole v Praze. „Ale momentálně chci, aby bylo zřejmé, že je určený pro všechny ženy, které se zajímají o cyklistiku. Dokončila jsem nový web holkynakole.cz, na kterém budou i nadále vycházet moje články o cyklistice pro ženy a online magazín “Bike Stories”, rozhovory s holkama, které už mají na kole něco naježděno, jak ve městě, tak i "cykloturisticky" nebo i závodně,“ vysvětluje autorka a doplňuje:

„V době koronavirové krize, a s větší poptávkou po jízdě na kole ve městě, jsem začala nabízet sólo vyjížďky pro holky, ale i kluky, kteří nechtějí jezdit v MHD. Rozhodla jsem se touto cestou pomáhat lidem odbourávat strach z aut a dopravy.“

Foto: Pepa Dvořáček / Pure stuff studio

FB: https://www.facebook.com/holkynakoleZpět na všechny aktivity

Ambasador projektu:

Jana Trávníčková

Jana Trávníčková

Cyklo-influencerka

Modul: Projekty