Výstava a Palackého ulice

Palackého ulice, jindy rušná a obsazená z velké části parkujícími automobily, se proměnila v zónu s posezením, parkováním pro jízdní kola a stromy. To vše bez změny dopravního režimu. Postačilo k tomu vyznačení koridoru pro motorovou dopravu kužely a páskami, zeleň v pytlích a instalace mobilní výstavy – parkletu. V rámci jednoduchých úprav a se v rámci stávajícího dopravního značení pouze na jeden den zdůraznila pobytová a obchodní funkce ulice. Stalo se tak u příležitosti Evropského týdne mobility dne 21. září 2020.

„Cílem bylo otevřít diskusi na téma využití veřejného prostoru. Už s předstihem jsme obešli místní podnikatele a zeptali se jich na názor. Nepovolené parkování, které komplikuje zásobování i bezpečnost pěších, se ukázalo být jednou z priorit k řešení,“ řekl k tomu Mgr. Petr Hamáček, místostarosta Jičína.

 

„Jedná se o dočasnou instalaci, která má jediný cíl. Chceme začít s obyvateli města hovořit nejen o podobě Palackého ulice, ale o celé oblasti širšího centra,“ komentuje dnešní akci městský architekt Radek Jiránek. Město zároveň připravuje podrobný průzkum dopravy. „Budeme měřit, kudy a kam jezdí auta, i kde a a jak dlouho parkují. Na základě toho budeme moci lépe navrhnout podobu dopravy,“ doplnil Jiránek.Zpět na všechny proměny

Ambasador projektu:

Radek Jiránek

Radek Jiránek

architekt města Jičín

Modul: Projekty