Americká ulice

Plzeň

Město Plzeň schválilo zklidnění Americké ulice. Část ulice se promění v bulvár pro veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu. 

Foto: vlevo – Radka ŽÁKOVÁ, vpravo – archiv města Plzně

Aktualizace 16. 8. 2021

Americká se od pondělí 23. srpna uzavře pro individuální automobilovou dopravu. Konkrétně tak už motoristé nezajedou do úseku od Škroupovy ulice po Resslovu ulici a v opačném směru od Goethovy ulice po ulici V Šipce. Do uzavřených částí Americké bude povolen vjezd pouze vozům MHD, cyklistům, taxi, vozidlům IZS, zásobování a místní obsluze. Cílem opatření, které v únoru letošního roku schválilo zastupitelstvo města, je dopravně zklidnit tuto významnou městskou obchodní třídu, zlepšit podmínky pro pěší, cyklisty i pro MHD. Změna umožní zkvalitnit veřejný prostor a vysázet stromy. 

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Zprávu o rozhodnutí města Plzně kAmerické třídě zveřejnil mezinárodní newsletter UITP (L’Union internationale des transports publics). Největší světová organizace provozovatelů veřejné dopravy, objednatelů dopravy, tvůrců dopravní politiky, výzkumných organizací a dalších významných subjektů působících v tomto oboru působí v 96 zemích světa. Zabývá se propagací veřejné dopravy a udržitelné mobility a podporou inovací v této oblasti. 

Aktualizace: 16. 8. 2021Zpět na projekty

Hledá se ambasador.

Modul: Projekty